עוד מידע על מודול הWeb Services

עוד מידע על מודול הWeb Services

שירות רשת או באנגלית Web Service זו בעצם טכנולוגיה המאפשרת העברת מידע בין מחשבים מרוחקים באמצעות פרוטוקולים נפוצים הקיימים באינטרנט.Web Service פועל על בסיס תקנים לממשקים בן היישומים, תקן המיועד לשאת תקשורת בין האובייקט הפועל במחשב השרת לבין הלקוח הפועל במחשב אחר ובמקום פיזי אחר. המושג Web Service החל להיות בשימוש בשנת 1999, בה שוחררה המהדורה הראשונה של SOAP. עד אז הייתה תפיסה מסויימת למהו ה- Web Service והיא הפכה להיות מקובלת יותר בשנים הראשונות של המאה ה-21.

Web Service היא בין הטכנולוגיות החשובות ביותר מאז המצאת האינטרנט, אולם, יהיו אלו אשר יגידו כי מדובר אך ורק בשיפור קל. אבל, אנו יודעים, שלעיתים רחוקות לפני שהטכנולוגיה הבשילה למוצר או לפרויקט  היא זוכה ליחצנות רבה. כל ארגון ועסק קטן עד גדול ישתמש בחידושים המוצעים על ידי שירותי אינטרנט משולבים . שירותי רשת מאפשרים לכלל המשתמשים, עסקים , לקוחות ביתיים, להשתמש  באותם יישומים ולקבל מידע אחיד ע"ג מגוון התקנים – טלוויזיה, מחשב כף יד, טלפון סלולארי, מחשב מגע או המחשב האישי, באופן מידי ובכל זמן.

אז, מהו בעצם ה- Web Service. מדובר בסוג של אתר אינטרנט אשר מנסה להבדיל בין המימד המערכתי לבין המימד האנושי. הרעיון של Web Service הוא לבצע שינוי של המוקד של אתרי אינטרנט, בין אם מדובר באתרים פרטניים או בין אם אנו מדברים על התקנים המחוברים לאינטרנט או אל מערכות של מחשבים, התקנים ושירותים שונים שלבסוף פועלים יחד בכדי לספק לנו פתרונות עשירים יותר.
היתרון של ארכיטקטורת Web Service הוא שהיא מאפשרת לתוכנות שנכתבו בשפות שונות ובפלטפורמות שונות, לבצע תקשורת אחת עם האחרת בצורה סדירה ופשוטה וזאת על ידי שימוש ב XML בכדי לבצע את קידוד הנתונים, וב-HTTP בכדי לשמר פרוטוקול העברת מידע.

אם ננסה לפשט זאת, ה- Web Service, הוא בעצם מעין קופסא שחורה, שבה התוכנה של הלקוח יכולה להשתמש שוב ושוב, מבלי לדאוג לדרך שבה מיושם השירות. התוכנה יכולה להיות תוכנת חלונות, או אפילו תוכנת שרת פשוטה אשר מריצה שירותי אינטרנט.

בביגייט ERP, מודול ה - Web Service משמש למגוון תהליכים  כגון  יבוא והקמה אוטומטית של לידים מדפי נחיתה , יבוא והקמת פריטים מאתרי אינטרנט , יבוא והקמת הזמנות ולקוחות מאתרי האינטרנט , קישור וממשק להעברת נתונים אוטומטיים מתוכנות זרות  ועוד.........

 

 

קרא עוד:

 

מאמרים נוספים בנושא זה:

Web Service

ממשק למערכות זרות ומרוחקות כגון אתרי מכירה באינטרנט לקבלה ושליחת נתונים

עוד מידע על מודול הWeb Services

שירות רשת או באנגלית Web Service זו בעצם טכנולוגיה המאפשרת העברת מידע בין מחשבים מרוחקים באמצעות פרוטוקולים נפוצים הקיימים באינטרנט