תזרים מזומנים

תזרים מזומנים

תזרים מזומנים הינו כלי ניהולי בעל חשיבות עליונה – ניהול תזרים מזומנים מעניק את היכולת לחזות ולתכנן את הוצאות החברה מול ההכנסות ומול מצבת האשראי של החברה. מדובר בדוח כספי אשר מציג את מקורות הכספים שנתקבלו על ידי החברה ואת השימוש שנעשה בהם. בדוח זה אנו יכולים לראות את היקפי המזומנים הנובעים מהפעילויות השוטפות של העסק.

קיימות שתי דרכים המאפשרות שליטה על התזרים:

 • תזרים מזומנים מסכם – לסיכום פעילות פיננסית בפרק זמן מסוים.
 • תזרים מזומנים עתידי – לקבלת צפי היתרה בתאריך נתון.

ניהול תזרים מזומנים נמצא במרכז הליבה הניהולית. מנהלים רבים מוצאים עצמם נכשלים בנקודת ניהול תזרים ומוצאים את עצמם נאבקים על הישרדות למרות שהעסק ריווחי, וכל זאת בשל מצוקה תזרימית. משמע, כאשר אנו מעוניינים לנהל את תזרים המזומנים שלנו אנו מעוניינים לבחון את הפערים בין הכסף שאנו מקבלים מהלקוחות לבין הכסף שאנו משלמים לספקים. ניהול לא נכון של תזרים המזומנים יביא לכך שפערים כספיים לא יטופלו ועסקאות אשר יכולות להיות בעלות רווח גבוה, לא יוכלו להתנהל כתוצאה ממחסור במזומנים לביצוע העסקה. על כן, תכנון תזרים מזומנים בצורה נכונה יאפשר לעסק לבחון את ניהול ההתחייבויות השוטפות של העסק.

בכדי לבצע ניהול תזרים במדויק, עלינו להיות קפדנים בכל הנוגע לעדכון מערכות ניהול החשבונות שלנו, ולכן יש להשתמש במערכת שבה יש אפשרויות מקיפות לבקרה ולעדכון בצורה נוחה ואפקטיבית.
מודול תזרים המזומנים ב-Bgate מאפשר לכם כמנהלים, לשקף בקלות ובמהירות את נתוני התזרים ולקבל החלטות מושכלות על סמך נתוני אמת מתוך המערכת החשבונאית שלך.

תכנון תזרים המזומנים נעשה בשלושה שלבים עיקריים

 1. תכנון וקביעת התשלומים הידועים – חלקם ודאיים וחלקם משוערים: תשלומים ודאיים: שיקים לספקים, החזרי הלוואות ,שכירות וכו'. תשלומים משוערים: חובות לספקים, הוצאות משתנות (חשמל, דלק וכו'), שכר, מוסדות וכו.'
 2. תכנון התקבולים הצפויים: תקבולים ידועים: שיקים דחויים (בתקווה שיכובדו), זיכויים מכרטיסי אשראי וכו'. צפי גביה: חובות של לקוחות .
 3. קביעת מסגרת היתרה בבנק.

 

רק אחרי שבנינו את שני החלקים הקודמים וכתוצאה מכך נגזר צפי יתרת הבנק שלנו, נוכל לקבוע לעצמנו מהו תקציב השקים המותר – אילו סכומים עוד "מותר" לנו להוציא לחודש מסוים מעבר לשקים שכבר רשמנו (אותם אלו אשר הכנסנו בסעיף 1). את נתוני סעיפים 1 ו-2 נוכל לקבל אוטומטית בתזרים מנתוני מערכת Bgate ללא צורך בהקלדה נוספת או ביבוא נתונים ולאחר שקבענו את מסגרת היתרה נוכל לתכנן את התשלומים לספקים ולרשויות.

תכונות מרכזיות של המודול

 • ניהול מספר בלתי מוגבל של חשבונות בנקים.
 • חלק אינטגראלי ממודול הנה"ח ב-Bgate (אין צורך ביבוא או הקלדה כפולה של נתונים).
 • מקושר במלואו למודול התאמת הבנקים ויבוא דפי בנק ב-Bgate.
 • ניהול תנועות צפויות (כגון שכר, שכירות, הלוואות וכו').
 • אפשרות להצגת תקבולים צפויים מלקוחות (ע"פ תנאי התשלום בחשבוניות).
 • אפשרות להציג תשלומים צפויים לספקים (ע"פ תנאי התשלום החשבוניות הרכש).
 • יכולת DRILL DOWN (חקר לעומק) עד לרמת המסמך הבודד.
 • גמישות מרבית בהצגה (חודשים, ימים ותצוגה מורחבת).

מודולים נוספים העשויים לעניין אותך:

תוכנה לניהול מלאי

תוכנה לניהול עסק, תוכנה לניהול מלאי ע"פ מספרים סיראלים או כמותי

תוכנת הנהלת חשבונות

מודול תוכנת הנהלת חשבונות דו צדדית, רב מטבעית, רב שנתית ורב לשונית. תוכנת הנה"ח מבית BGate מאפשרת ביצוע כל הפעולות הדרושות להנהלת חשבונות.

מסופון – מודול שירות נייד

מסופון – מודול חדשני לניהול טכנאים ע"ג סמארטפונים וטאבלטים. אפליקציית ביגייט בכל מקום!

הדפסת מדבקות

ממשק ל-Bartender המאפשר הפקת מגוון מדבקות כגון: מדבקות פריט, מדבקות משלוח וכדומה

הדפסת שיקים

מודול הדפסת שיקים ישירות מתוך מערכת התשלומים לספקים. גמישות מלאה למגוון פורמטים

המרה ל-PDF

מודול המאפשר שליחת מסמכים (כגון חשבוניות) בפורמט PDF ישירות מהתוכנה